PrezentyZabawki

Jak wybrać prezent dla niemowlaka?

Jak wybrać prezent dla niemowlaka?

Często kiedy zaprosi nas ktoś, komu niedawno urodziło się dziecko, stajemy przed dylematem jaki prezent wybrać dla tak małego dopiero co przyszłego na świat dziecka.
Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze prezentu?
Po pierwsze musimy wiedzieć, iż u niemowlaka od początku przyjścia na świat intensywnie rozwijają się takie zmysły jak wzrok, słuch czy też dotyk.
Dziecko będące jeszcze w kołysce przede wszystkim dotyka, słyszy, czy też obserwuje to co się wokół niego dzieje.
Dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie zakup zabawki, która będzie rozwijać jego poszczególne zmysły. Wszystko jednak zależy od tego w jakim miesiącu życia znajduje się niemowlę. W początkowym okresie niezbędne do rozwoju dziecka jakim jest niemowlę będą niewątpliwie grzechotki, gryzaki, czy też wiszące karuzele, które można umieścić nad łóżeczkiem dziecka.

Dlaczego moje dziecko jest niespokojne ? (wpływ wysokich technologii na rozwój dziecka)
W okresie późniejszym zastosowanie znajdą tak zwane maty edukacyjne czy wszelkiego rodzaju kolorowe książeczki. Okres , w którym niemowlę zacznie dojrzewać coraz więcej bodźców będzie wymagało rozwoju. Wtedy też będą przydatne przede wszystkim takie prezenty jak zabawki edukacyjne, w tym tak zwane maty edukacyjne czy też zabawki interaktywne. Najważniejsze jednak przy wyborze prezentu szczególnie dla niemowlaka musimy zwracać uwagę z jakiego źródła pochodzi zabawka oraz to z jakiego materiału została wykonana.
Należy się wystrzegać szczególnie wybierania zabawek z Chin, a także wykonanych z substancji toksycznych czy też plastiku. Toksyny takie mogą szybko wchłonąć się do organizmu niemowlaka na przykład jeżeli dojdzie do połknięcia jakiegoś elementu.
Na co jeszcze warto zwrócić uwagę. Na ostatniej pozycji warto wziąć pod uwagę również to, aby zabawka posiadała odpowiedni atest.

Dodaj komentarz