Dziecko

Jak się zapakować na wakacje z dziećmi?

Jak się zapakować na wakacje z dziećmi?

Pakowanie się na wakacje prawie zawsze jest trudne, zwłaszcza gdy ma się zaplanowaną podróż samolotem, nakładającą na turystów spore ograniczenia, głównie te dotyczące oczywiście bagażu. A dzieci nawet podczas godzinnego lotu mogą jednak wielu rzeczy potrzebować. Zwłaszcza te najmłodsze szkraby nie wytrzymają choćby i trzydziestominutowego lotu bez ukochanej zabawki, czegoś do picia albo drobnej przekąski. Te wszystkie rzeczy trzeba więc zabrać na wakacje z dziećmi i w jakiś sposób zapakować je do walizki.

Bagaż powinien zostać podzielony na ten główny oraz podręczny. Każdy raczej wie, jak zapakować ten pierwszy, bo w jego przypadku najważniejsze staje się nieprzekroczenie dopuszczalnej wagi i zastosowanie walizki o odpowiednich wymiarach (długości i wysokości), ale co takiego umieścić w bagażu podręcznym, by małym podróżnikom na pewno niczego nie zabrakło?

Brak płynów potrafi być sporym obciążeniem. Teoretycznie nie powinno się ich zabierać na podkład samolotu, ale jednak w regulaminach obowiązujących na większościach linii dopuszcza się zabranie ze sobą specjalnych półpłynnych posiłków dla dzieci, czyli np. zwykłych mlecznych kaszek albo też samego gęstszego mleczka. Oczywiście nie wolno przesadzać z ilością takich produktów. Chodzi o to, by zabrać ich tyle, ile zużyje się podczas lotu. Jeżeli na wakacje z dziećmi chce się wziąć większą ilość tego typu artykułów, resztę opakowań należy umieścić po prostu w bagażu głównym.

Niezapomniane wakacje z dziećmi można przeżyć w Krakowie, a najlepsze atrakcje tego miejsca można sprawdzić na www.halokrakow.pl.

Jako że taka podróż może być dla malca stresująca, warto mu ją też ułatwić poprzez zapewnienie mu jakiegoś solidnego wsparcia. Na wakacje z dzieckiem warto zabrać ze sobą chociażby ukochanego misia. Maskotka powinna towarzyszyć maluchowi także podczas samej podróży, by dodawać mu otuchy i zapewniać mu poczucie bezpieczeństwa. Dzieci naprawdę momentalnie lepiej znoszą wszelakie trudności, gdy tylko mają pod ręką coś, co kojarzy im się z ciepłym domem. Na ogół jest to właśnie ulubiona maskotka. Ona powinna zawsze im towarzyszyć, dlatego taką zabawkę koniecznie trzeba umieścić w bagażu podręcznym.