Dziecko

Porady dotyczące zakupu najlepszej wanienki dla dziecka

Porady dotyczące zakupu najlepszej wanienki dla dziecka

Czy jesteś już gotowa na przyjście dziecka? Na pewno zadbałaś o zakup łóżeczka, zaopatrzyłaś się w pieluszki, butelki i inne artykuły dziecięce. Jednak oprócz wózka czy fotelika samochodowego są jeszcze tak ważne rzeczy jak wanienka. Wybór najlepszej wanienki dla dziecka to również ważna decyzja. Istnieje wiele opcji kąpieli dla dzieci, niektóre tańsze niż inne. Nie myśl jednak zbytnio o cenie. Spróbuj zastanowić się nad cechami każdego z tych modeli. Oto kilka wskazówek dotyczących zakupu najlepszej wanienki dla dziecka.

Bezpieczna

Najważniejsze ze wszystkich jest to, aby wybrana przez nas wanna miała całkowicie stabilną konstrukcję. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na materiał, z którego jest wykonana i wybrać wannę z trwałego tworzywa termoplastycznego lub polipropylenu. Są to materiały higieniczne i odporne, co jest niezbędne, jeśli chodzi o kąpiele dla dzieci.

Należy również zwrócić uwagę na oparcie wanienki dla dziecka. Powinna być antypoślizgowa, aby dziecko nie mogło się poślizgnąć. Dodatkowo wybieraj modele z zaokrąglonymi krawędziami.

Komfortowa

Bezpieczeństwo jest ważne przy zakupie niezbędnych akcesoriów do kąpieli dziecka, ale tak samo ważna jest wygoda. Nie chcemy, aby nasze dziecko odczuwało dyskomfort podczas codziennej kąpieli, jednej z najbardziej satysfakcjonujących chwil dla maluchów. Jeśli będzie komfortowa, to dziecko będzie mogło zabrać najlepsze zabawki dla dziecka i spędzać tam mnóstwo czasu. Szukaj więc wanien o anatomicznych kształtach i ergonomicznych siedziskach. Poszukaj też modelu z miękką wyściółką u podstawy wanny.

Komfort nie powinien być tylko dla dziecka. Jeśli ty nie czujesz się komfortowo kąpiąc go, on też nie będzie. Dlatego szukaj wanien, w których możesz mieć wyprostowaną pozycję, ale które nie obciążają zbytnio pleców. Również wanny z podpórkami dadzą Twoim ramionom pole do popisu.

Praktyczna

Praktyczność to kolejny ważny klucz przy zakupie akcesoriów dla niemowląt, a w szczególności wanienki dla dziecka. Powinna być ona praktyczna pod kilkoma względami. Musi być praktyczny pod względem czyszczenia, ale także pielęgnacji. Im łatwiejszy do czyszczenia, tym lepiej. Ponadto istnieją wanny, które mogą znacznie ułatwić czas kąpieli, np. takie, które posiadają specjalne wgłębienia na szampon, gąbkę i akcesoria kąpielowe.

Trwała

Nikt nie chce wydawać dla samego wydawania. Dlatego staraj się szukać referencji dla wanien, które są długotrwałe. Istnieją modele, które dostosowują się do wzrostu dziecka, więc możesz go używać jeszcze przez wiele miesięcy.

Ergonomiczna

Rozmiar ma znaczenie, przynajmniej jeśli chodzi o kąpiele dla dzieci. Powinien być pojemny i przestronny, abyś mogła dobrze obsłużyć swoje dziecko. Jednak pomyśl również o przestrzeni, jaką masz do przechowywania tej wanienki. Jeśli są zbyt duża, będziesz potrzebował więcej miejsca do przechowywania.