Dziecko

Pierwsze ubranka dla dzieci

Pierwsze ubranka dla dzieci

Wiadomość o ciąży budzi w przyszłych rodzicach wiele skrajnych emocji – z jednej strony pojawia się radość, a z drugiej – wielka niepewność i mnóstwo pytań bez odpowiedzi. Wątpliwości te dotyczą niemal wszystkich kwestii, od tych związanych z żywieniem i codzienną pielęgnacją, aż po te odnoszące się do wyprawki i pierwszych ubranek dla dziecka.

Dziecięca garderoba to bardzo ważny element wyprawki i przygotowań do pojawienia się w domu nowego członka rodziny. Warto na spokojnie zaplanować wszystkie niezbędne zakupy, aby być przygotowanym na wszystkie okoliczności, zwłaszcza na początku swojej rodzicielskiej drogi.

Ubranka w wyprawce dla dzieci

Ubranka dla dzieci to jeden z najważniejszych elementów wyprawki, którą przyszła mama powinna zabrać ze sobą do szpitala. Odpowiednie ciuszki, najlepiej w kilku rozmiarach, powinny też czekać na malucha w domu. Warto wziąć pod uwagę obecną porę roku i to właśnie do niej dostosowywać zakup ubranek. Zatem co powinno znaleźć się w podstawowej wyprawce maluszka?

  • Pajacyki,
  • body z krótkim i długim rękawkiem,
  • czapeczki,
  • skarpetki,
  • rękawiczki niedrapki,
  • lekka kurtka lub bluza (dla noworodków urodzonych wiosną i latem),
  • ocieplany kombinezon (dla maluchów urodzonych jesienią i zimą).

W pierwszych miesiącach życia pociechy z pewnością wystarczą jej ciuszki z wyprawki. Jednak, po kilku lub kilkunastu tygodniach niezbędne mogą okazać się kolejne zakupy i wymiana garderoby. Musimy pamiętać, że w pierwszych miesiącach życia dziecko szybko rośnie i podobnie “rosnąć” powinny też jego ubranka.

Jak pielęgnować ubranka dla dzieci?

Bardzo ważną kwestią jest też odpowiednia pielęgnacja ubranek dla dzieci. Właściwy sposób prania i przechowywania ubrań oraz delikatne detergenty to podstawa, która pozwoli zadbać nie tylko o jakość tkanin, ale przede wszystkim o skórę naszego maluszka. Oto kilka podstawowych wskazówek.

  • Dla najmłodszych dzieci warto wybierać ubranka wykonane z bawełny. Musimy też zwracać uwagę na zalecany sposób i temperaturę prania – nie powinna być niższa niż 60 stopni, bo dopiero wtedy usuniemy większość bakterii i alergenów mogących podrażniać skórę.
  • Dziecięca odzież powinna dobrze wyschnąć. Następnie powinniśmy ją wyprasować – to kolejny sposób na walkę z drobnoustrojami. Co więcej, po prasowaniu tkaniny stają się jeszcze gładsze i delikatniejsze.
  • Do prania zawsze używamy delikatnych płynów i proszków, najlepiej bez dodatku perfum i innych substancji zapachowych. Unikamy też płynów do płukania tkanin, które mogą powodować podrażnienia lub alergie.

Podczas zakupów ubranek dla dzieci trudno jest przejść obojętnie obok sklepowych półek i wypełnionych po brzegi regałów z rozmaitymi produktami. Musimy jednak pamiętać, że w tym przypadku najważniejszy jest komfort naszej pociechy i dlatego powinniśmy wybierać rzeczy, które będą służyć maluszkowi, a nie tylko podobać się nam samym.