DzieckoZabawki

Jakie zabawki dla dzieci w wieku 3-6 miesięcy?

Jakie zabawki dla dzieci w wieku 3-6 miesięcy?

Niemowlaki rosną jak na drożdżach. Rozwijają się wprost w ekspresowym tempie, dlatego nieraz dosłownie trudno za nimi nadążyć. Każdego dnia potrafią uczyć się nowych rzeczy.

Zabawki dla niemowląt – jak wyrać?

Tempo rozwoju przybiera na sile na ogół gdzieś w okolicy trzeciego miesiąca życia, gdy maluch wyraźnie wykazuje zdecydowanie większe zainteresowanie światem i nareszcie jest gotowy na to, by zacząć samodzielnie chwytać różne napotykane przedmioty, czyli przede wszystkim zabawki dla niemowląt. No właśnie. Jakie zabawki ułatwią dziecku rozwój na tym etapie? Dzisiaj przyjrzymy się właśnie temu tematowi.

Zabawką przeważnie polecaną teraz dzieciom w wieku 3-6 miesięcy jest przede wszystkim mata edukacyjna. Wypełniona przeróżnymi przyciskami, klawiszami i zwisającymi z jej górnych części drobnymi elementami, a także uzupełniona rozmaitymi kontrastującymi ze sobą barwami, potrafi rozbudzić wszystkie zmysły maluszka, wystawiając go na działanie olbrzymiej ilości bodźców. Wbrew pozorom nie jest to nic niewskazanego. Maluch może bawić się taką matą na wiele różnych sposobów i właśnie dzięki temu jest ona produktem długowiecznym, który nie nudzi się po tygodniu czy dwóch, a bywa używany miesiącami.

Pamiętaj, żeby urozmaicać zabawę dzieciom, możesz np. zabrać swoje maluchy do Muzeum Zabawek w Kudowie-Zdroju, gdzie nawet najmłodsi znajdą coś dla siebie. Zabawki dla niemowlaka kojarzą się raczej z rzeczami prostymi pod względem konstrukcji i też prostymi w użyciu, ale jednak nawet takim maluszkom, które jeszcze nie potrafią czytać i mało co rozumieją z tego, co się do nich mówi, można już zaproponować rzeczy o wartości edukacyjnej, czyli dostosowane do nich książeczki. Chodzi tu jednak wyłącznie o książki sensoryczne.

Tworzone z miękkich i bezpiecznych materiałów są miłe w dotyku, a dzięki temu, że wypełnia się je licznymi kolorowymi obrazkami, świetnie stymulują wzrok. Niektóre książeczki mogą być używane nawet w kąpieli. Takie zabawki wykonuje się nieraz z materiałów wodoodpornych, którym niestraszna żadna wilgoć.

Maluchy zwykle lubią też takie zabawki dla niemowląt, które są przywieszane do sufitów bądź łóżeczek. Mogą się nimi bawić nawet podczas odpoczynku czy leżenia. Dzięki temu przy okazji ćwiczą swoje rączki.